10,000 BC: PREHISTORYCZNA LEGENDA [Blu-Ray]

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Galapagos
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 55.00 zł

 dd pl pn

10 000 B.C. rządzi. Adrenalina od początku do końca - Carrie Keagan, NGTV 

Młody myśliwy D'Leh (Steven Strait), członek zamieszkującego wysokie obszary gór plemienia, z wzajemnością kocha piękną Evolet (Camilla Belle). Niestety dla zakochanych Evolet zostanie "nagrodą" dla najdzielniejszego wojownika, który jako pierwszy zabije Mamuta i zdobędzie "białą włócznie" co jest oznaką niepohamowanej odwagi i męstwa. Pozornie nasz bohater zdobył "nagrodę" i uznanie w oczach współplemieńców. Sumienie jednak nie pozwala mu milczeć i z czasem wyjawia, że jego czyny nie były spowodowane odwagą i męstwem a jedynie strachem. Prawdziwe oblicze D'Leha poznajemy w momencie, gdy pojawia się oddział tajemniczych wojowników, którzy łupią wioskę i porywają Evolet. D'Leh postanawia w towarzystwie niewielkiej grupy myśliwych ruszyć jej na ratunek. Tak rozpoczyna się największa przygoda jego życia, w której stawką jest nie tylko jego prywatne szczęście, ale losy całego świata. 

D'Leh i jego towarzysze opuszczając rodzinną wioskę odkrywają świat, o którego istnieniu nie mieli pojęcia. Poza ich górami istnieje bowiem olbrzymia i potężna cywilizacja podporządkowująca sobie niewielkie, niezależne plemiona. To właśnie ich niedobitki dołączają do grupy młodego myśliwego i z czasem oddział D'Leha przekształca się w regularną armię. Wszyscy zmierzają do serca imperium rządzonego przez boga-tyrana. Tylko jego śmierć może uwolnić Evolet i przywrócić pokój na świecie. Tak narodził się pierwszy bohater. tak narodziła się legenda o bohaterze. 

Film wyreżyserował specjalista od kina akcji Roland Emmerich, autor przebojowych obrazów Dzień niepodległości, Pojutrze. w rolach głównych w 10,000 B.C. - Prehistoryczna legenda wystąpili Steven Strait, piękna Camilla Belle - zdobywczyni czterech nominacji do nagrody Young Artist Award oraz Cliff Curtis. Nominowany do Oscara Omar Sharif udzielił głosu narratorowi filmowej opowieści. 
 
Tytuł oryginalny: 10,000 B.C. (Blu-Ray)
Czas trwania: 109 min.
Obsada: Steven Strait, Camilla Belle, Cliff Curtis, Joel Virgel, Affif Ben Badra, Mo Zinal, Nathanael Baring, Mona Hammond, Marco Khan, Reece Ritchie, Joel Fry, Omar Sharif, Kristian Beazley, Junior Oliphant, Louise Tu\'u 
Reżyseria: Roland Emmerich 
Scenariusz: Roland Emmerich, Harald Kloser 
Muzyka: Harald Kloser, Thomas Wander 
Dodatki: 
Sceny dodatkowe
Alternatywne zakończenie filmu 
Szalona, gigantyczna jazda
Inspiracja dla epickiego dzieła
Dokument History Channel - Podróż do roku 10000 p.n.e. 
Rok produkcji: 2008 
Data premiery: 7.11.2008 
Dźwięk: DOLBY DIGITAL 5.1 HD, DOLBY DIGITAL 5.1
Wersja językowa: polska - lektor, węgierska, ukraińska, turecka, tajska, rumuńska, rosyjska, czeska, angielska
Napisy: polskie, łotewskie, węgierskie, ukraińskie, tureckie, tajskie, słoweńskie, serbskie, rumuńskie, rosyjskie, litewskie, islandzkie, indonezyjskie, hebrajskie, greckie, estońskie, czeskie, chorwackie, chińskie, bułgarskie, arabskie

Format obrazu: 2.40:1 Szerokoekranowy (16:9) Letterbox