Austeria - DVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Best Film
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Unavailable at the moment. Ask about availability
  • 19.90 zł

Rok 1914. Pierwszy dzień i pierwsza noc I wojny światowej. Przy drodze do małego galicyjskiego miasteczka stoi karczma, tytułowa Austeria, prowadzona przez starego, mądrego Żyda Taga.

FILM POLSKI

Tytuł oryginalny: Austeria
Wydanie: 1 DVD
Reżyseria: Jerzy Kawalerowicz
Obsada: Wojciech Pszoniak, Franciszek Pieczka, Zofia Bajuk, Ewa Domańska, Szymon Herman, Wojciech Standełło, Jan Szurmiej, Gołda Tencer, Marek Wilk, Edward Żentara

Opis: Rok 1914. Pierwszy dzień i pierwsza noc I wojny światowej. Przy drodze do małego galicyjskiego miasteczka stoi karczma, tytułowa Austeria, prowadzona przez starego, mądrego Żyda Taga. Znajdują w niej schronienie pierwsi uciekinierzy zagrożeni kozackim pogromem. Są wśród nich bogaci, wyemancypowani Żydzi z miasteczka. Są chasydzi - mistycy i fanatycy religii, nie zdający sobie sprawy z tego, co się wokół dzieje. Na tle tej barwnej zbiorowości rysuje się wyrazista postać Taga, filozofa i wolnomyśliciela, mającego świadomość nadciągającej katastrofy. Pełen trzeźwego sceptycyzmu otacza wszakże ciepłem i serdecznością wszystkich, których jego Austeria przygarnęła na tę noc. Przeczuwa, że z nadejściem dnia nadejdzie także zagłada.

Dodatki: bezposredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski (Dolby Digital 2.0), polski (Dolby Digital 5.1)
Napisy: brak
Format obrazu: 4:3

Czas: 102 minut
Rok produkcji: 1982