BELLINI: NORMA - Netherlands Chamber Orchestra - Julian Reynolds

  • Add feedback:
  • Manufacturer: CLASSICAL MUSIC
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Realization time - 14 days.
  • 125.00 zł

  Opery Belliniego rzadko pojawiają się na scenie. A to dlatego, iż ów XIX - wieczny, włoski kompozytor komponował dla konkretnych śpiewaków, a współpracował z największymi sławami tamtego okresu, o niezwykłej, obecnie niespotykanej sprawności wokalnej. Dlatego dziś często dokonuje się w jego partyturach drobnych retuszy, tak, by i współcześni widzowie mogli zachwycać się tą muzyką. 
Akcja "Normy" dzieje się w czasie podboju Galii przez Rzymian i opowiada o tragicznych dziejach miłości kapłanki druidów do rzymskiego konsula Polliona. Akcji jest tutaj raczej niewiele, dużo natomiast pięknych, ale trudnych arii, wspaniałych duetów i potężnych scen zbiorowych. Dzieło Belliniego stanowi szczytowe osiągnięcie romantycznego bel canta. Bellini to autor jednych z najpiękniejszych i najsłodszych melodii w dziejach opery. Jego najpopularniejszą kompozycja pochodzi właśnie z Normy - to modlitwa tytułowej bohaterki Casta diva. 

Norma. Diva. Callas - to trzy słowa, którymi można określić "Normę" przygotowaną przez Guy Joosten. Armeńska sopranistka Hasmik Papian, która wystąpiła w tytułowej roli stworzyła niepowtarzalny portret Normy pełen liryzmu, pasji i temperamentu, a jej elastyczny głos wydobył z muzyki Belliniego, to co najlepsze. Duże słowa pochwały należą się również Julian Reynolds, który poprowadził muzyków z Netherlands Chamber Orchestra na najwyższym poziomie i odtworzył muzykę Belliniego z zaskakującymi szczegółami. 
Spektakl nagrany w 2005 roku.
 
Tytuł oryginalny: Norma
Wykonawca: Hasmik Papian, Hugh Smith, Irini Tsirakidis, Giorgio Giuseppini, Anna Steiger, Carlo Bosi, Netherlands Chamber Orchestra, Chorus of De Nederlandse Opera, Julian Reynolds (dyrygent) 
Kategoria: OPERA 
Czas trwania: 188 min.
Kompozytor: Vincenzo Bellini 
Reżyseria: Guy Joosten 
Dodatki: 
Illustrated Synopsis 
Cast Gallery 
Data premiery: 15.09.2008
Dźwięk: 5.0, PCM Stereo
Napisy: angielskie, niemieckie, francuskie, włoskie, hiszpańskie, holenderskie

Format obrazu: 1080i High Definition, NTSC 16:9