Duplicate-1

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Galapagos
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 195.00 zł

dd


Tytuł oryginalny: Game of Thrones, Season 1

Wydanie: 5 x bluray

WOJNA, MAGIA, SEX I ZDRADA

Najbardziej oczekiwany serial HBO, zdobywca 2 nagród Emmy. Na podstawie bestsellerowej sagi fantasy George'a R. R. Martina "Pieśni lodu i ognia", której pierwszą częścią jest "Gra o tron".

Siedem rodów walczy na śmierć i życie o władzę nad krainą Westeros.
Królowie, królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, lordowie i ci uczciwi ... wszyscy wchodzą do gry o tron. Walka o władzę, intrygi i zdradzieckie sojusze, walki polityczne i obsesje erotyczne. Przemoc, krew i zasady honoru. W tej grze możesz zginąć lub zwyciężyć.

Serial "Gra o tron" przenosi widzów do krainy Westeros, w której pory roku mogą trwać lata, a nawet dekady. Kraina podzielona jest na siedem królestw, których władcy toczą między sobą zażartą walkę o Żelazny Tron - wykuty z tysiąca mieczy, symbol panowania nad Siedmioma Królestwami.

Wiele lat wcześniej władcy zjednoczyli się by pokonać zasiadającego na tronie szalonego Smoczego Króla - Aerysa Targaryena. Po jego śmierci władzę nad Siedmioma Królestwami przejął najznamienitszy z buntowników Robert Baratheon (Mark Addy). Pod jego panowaniem w Siedmiu Królestwach zapanował pokój. Jednak nie na długo. Wkrótce coraz głośniejsze stały się plotki, że Robert jest uzurpatorem, a niedawni sprzymierzeńcy ponownie rozpoczęli grę o tron.

Eddard Stark (Sean Bean) jest najbliższym przyjacielem króla Roberta, kiedy więc ten proponuje mu objęcie stanowiska Królewskiego Namiestnika pierwszej po królu najważniejszej osobie w państwie - Stark długo się waha. Z jednej strony nie może odmówić królowi i staremu przyjacielowi, z drugiej niepokoi go fakt, że poprzedni namiestnik Jon Arryn nagle zmarł. Ostatecznie, po dyskusji z żoną Catelyn (Michelle Fairley), która utrzymuje, że Arryn został zamordowany, a w zbrodnię może być zamieszana żona króla, Stark zgadza się podjąć się tego wyzwania.

Po przybyciu na królewski zamek Eddard odkrywa, że dwór Roberta Baratheon kipi od intryg a każda z kluczowych osób w królestwie skrywa mroczny sekret. Tajemniczemu wypadkowi ulega jego 8-letni syn Bran, a Catelyn podejrzewa, że odpowiedzialny za jego wypadek może być ród Lannisterów, z którego pochodzi Cersei Lannister (Lena Headey) - małżonka króla.

Tymczasem na wschodzie Daenerys Targanyen (Emilia Clarke) - córka zabitego 15 lat wcześniej szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena - zostaje sprzedana przez swojego brata Viserysa (Harry Lloyd) władcy plemienia Dothraków - Khalowi Drogo (Jason Momoa). W zamian za rękę siostry, Viserys oczekuje od Drogo potężnej armii, dzięki której będzie w stanie odzyskać Żelazny Tron.
(GALAPAGOS)
 
Kategoria: dramat, fantasy, serial TV
Czas trwania: 560 min.
Obsada: Mark Addy, Alfie Allen, Sean Bean, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Peter Dinklage, Michelle Fairley, Aidan Gillen, Jack Gleeson, Iain Glen, Kit Harington, Lena Headey, Isaac Hempstead-Wright, Harry Lloyd, Jason Momoa, Richard Madden, Rory McCann, Sophie Turner, Maisie Williams
Reżyseria: Thomas McCarthy, Brian Kirk, Daniel Minahan, Alan Taylor, Timothy Van Patten
Muzyka: Ramin Djawadi
Dodatki: w wersji oryginalnej

    Kompletny przewodnik po Westeros
    Interaktywny przewodnik po szlacheckich posiadłościach i krainach z sezonu pierwszego.
    Dodatkowo 24 unikalne historie o Siedmiu Królestwach opowiedziane przez samych bohaterów
    Anatomia odcinka
    Wnikliwe spojrzenie na odcinek szósty, które odsłania wielki wysiłek i niezwykłą kreatywność twórców przy powstawaniu epizodu 6 Złota Korona
    Przewodnik po odcinkach
    Kompletne bogate źródło wiedzy o bohaterach, lokalizacjach planu filmowego i historiach – materiał dostępny w trakcie oglądania poszczególnych odcinków.
    Ukryte jaja smoka
    Za kulisami "Gry o tron"
    Ekskluzywny 30-minutowy materiał filmowy zawierający zupełnie nowe dodatki z planu filmowego oraz wywiady z obsadą i twórcami serialu
    Kreując czołówkę
    Spojrzenie zza kulis na proces powstawania sekwencji otwierającej serial, za którą twórcy filmu otrzymali nagrodę Emmy
    Z książki na ekran
    Producenci wykonawczy David Benioff, D.B. Weiss oraz autor George R.R. Martin rozmawiają o wyzwaniach, jakie stanęły przed nimi podczas przenoszenia na ekran epickiej powieści fantasy Martina
    Profile bohaterów
    Profile 15 najważniejszych bohaterów zaprezentowane przez aktorów
    Nocna Straż
    Bliskie spojrzenie na dzielnych mężczyzn patrolujących i chroniących ponad 200-metrowy lodowy Mur
    Tworząc język plemienia Dothraków
    Wnikliwe spojrzenie na proces powstawania języka plemienia Dothraków stworzonego na potrzeby "Gry o tron"
    Komentarze
    Siedem komentarzy z udziałem obsady i twórców serial, w tym Davida Benioffa, D.B. Weissa, George'a R.R. Martina, Emilii Clarke, Petera Dinklage, Kita Haringtona i wielu innych

Rok produkcji: 2011
Data premiery: 9.03.2012
Dźwięk: DTS-HD MA 5.1
Wersja językowa: polska - lektor, angielska, francuska, hiszpańska
Napisy: polskie, francuskie, duńskie, fińskie, hiszpańskie, holenderskie, norweskie, portugalskie, szwedzkie
Format obrazu: 16:9