Dzwonnik z Notre Dame (Disney) [DVD]

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Galapagos
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Usually within 24 hours.
  • 39.00 zł 29.00 zł
Disney przedstawia widowiskową baśń, inspirowaną klasyczną powieścią Wiktora Hugo o przygodach Quasimodo - wrażliwego i samotnego dzwonnika katedry Notre Dame.
Ta ciepła i porywająca opowieść, pełna humoru oraz wspaniałej muzyki, zyskała uznanie krytyków dzięki wzruszającemu, podnoszącemu na duchu przesłaniu.

dd0

Tytuł oryginalny: The Hunchback of Notre Dame
Wydanie: 1 DVD


Reżyseria: Gary Trousdale, Kirk Wise
Obsada: Postacie animowane

Opis: Disney przedstawia widowiskową baśń, inspirowaną klasyczną powieścią Wiktora Hugo o przygodach Quasimodo - wrażliwego i samotnego dzwonnika katedry Notre Dame.
Ta ciepła i porywająca opowieść, pełna humoru oraz wspaniałej muzyki, zyskała uznanie krytyków dzięki wzruszającemu, podnoszącemu na duchu przesłaniu.
Za namową przezabawnych gargulców: Viktora, Hugo i Laverne, Quasimodo opuszcza bezpieczną samotnię i poznaje piękną Cygankę Esmeraldę, która staje się jego pierwszą prawdziwą przyjaciółką. Kaleki dzwonnik podejmuje walkę w obronie ukochanego miasta oraz jego mieszkańców i wbrew wszelkim oczekiwaniom okazuje się bohaterem.
"Dzwonnik z Notre Dame" to poruszająca historia, która przypomina, że każdy zasługuje na miłość i szacunek, a ludzi nie należy oceniać po pozorach.
Autorem fenomenalnej muzyki do filmu jest słynny kompozytor Alan Menken, a w polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyły prawdziwe gwiazdy: Robert Rozmus, Andrzej Zieliński, Agnieszka Pilaszewska i Marian Opania.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen, pierwsze szkice do filmu, wstęp do komputerowego generowania obrazów, ciekawostki o produkcji filmu, informacje o "Notre Dame de Paris", usunięta sekwencja z komentarzami reżyserów, zwiastuny
Format i język dźwięku: węgierski (Dolby Digital 2.0), holenderski (Dolby Digital 2.0), duński (Dolby Digital 2.0), polski dubbing (Dolby Digital 2.0), czeski (Dolby Digital 2.0), angielski (Dolby Digital 2.0), francuski (Dolby Digital 2.0), słowacki (Dolby Digital 2.0)
Napisy:
Format obrazu: 4:3

Czas: 87 minut
Rok produkcji: 1996