Lista Schindlera - 2xDVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: TIM
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 19.90 zł
Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Obsypany Oscarami film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

dd2

Tytuł oryginalny: Schindlers List
Wydanie: 2 DVD

To prawdziwa historia, której nigdy nie da się wymazać z pamięci.
Opowieść o człowieku, który nie był obojętny. Człowieku, który ocalił setki istnień ludzkich w najczarniejszym rozdziale naszej historii.
Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią, wręcz darmową siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców.
W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat postanawia uratować Żydów od zagłady wykupując nieefektywnych pracowników do swojej fabryki.
 
Kategoria: dramat, wojenny
Czas trwania: 187 min.
Obsada: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall, Embeth Davidtz, Malgoscha Gebel, Shmulik Levy, Mark Ivanir, Béatrice Macola, Andrzej Seweryn, Friedrich von Thun, Krzysztof Luft
Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: Steven Zaillian
Muzyka: John Williams
Rok produkcji: 1993
Data premiery: 19.04.2004
Dźwięk: DOLBY DIGITAL 5.1
Wersja językowa: angielska
Napisy: polskie
Format obrazu: 1.85:1