Lot 93 - DVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: TIM
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 29.90 zł
Samolot linii United Airlines, lot 93, latał regularnie na trasie z Newark do San Francisco. 11 września 2001 roku lecący tą trasą Boeing 757-222 był jedynym z czterech uprowadzonych samolotów, który nie dotarł do celu wyznaczonego przez terrorystów. Obiektem ataku miał być prawdopodobnie Biały Dom. Uzbrojeni w noże porywacze, grożąc wysadzeniem maszyny, dostali się do kabiny pilotów. Podejrzewa się, iż to oni właśnie doprowadzili do rozbicia się maszyny w Pensylwanii, obawiając się, że pasażerom uda się przejąć kontrolę nad samolotem.

dd

Tytuł oryginalny: United 93
Wydanie: 1 DVD
Reżyseria: Paul Greengrass
Obsada: David Alan Basche, Susan Blommaert, Christian Clemenson, Ray Charleson, Polly Adams, Trish Gates, Cheyenne Jackson, Opal Alladin, Starla Benford, JJ Johnson, Nancy McDoniel, Richard Bekins, Gary Commock, Liza Colon-Zayas, Lorna Dallas

Opis: Samolot linii United Airlines, lot 93, latał regularnie na trasie z Newark do San Francisco. 11 września 2001 roku lecący tą trasą Boeing 757-222 był jedynym z czterech uprowadzonych samolotów, który nie dotarł do celu wyznaczonego przez terrorystów. Obiektem ataku miał być prawdopodobnie Biały Dom. Uzbrojeni w noże porywacze, grożąc wysadzeniem maszyny, dostali się do kabiny pilotów. Podejrzewa się, iż to oni właśnie doprowadzili do rozbicia się maszyny w Pensylwanii, obawiając się, że pasażerom uda się przejąć kontrolę nad samolotem.

Film zrealizowany na podstawie autentycznych zdarzeń z 2001 roku.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen,
United 93: Rodziny i film,
komentarz reżysera Paula Greengrassa,
karty pamięci
Format i język dźwięku: węgierski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1), angielski (Dolby Digital 5.1)
Napisy: polskie
Format obrazu: 2.35:1, 16:9

Czas: 111 minut
Rok produkcji: 2006