Mary i Max - DVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Monolith
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Usually within 24 hours.
  • 38.90 zł
Pewnego dnia samotna 8-letnia dziewczynka z Australii wybiera przypadkowe nazwisko z nowojorskiej książki telefonicznej ina adres nieznajomego wysyła list z tabliczką czekolady. Dziewczynka nazywa się Mary Winkle. Jej życie nie zapowiada sięzbyt ciekawie - w domu bieda, matka pije, a ojciec jest nieco porąbany.

dd

Tytuł oryginalny: Mary and Max
Wydanie: 1 DVD
Reżyseria: Adam Elliot

Opis: Pewnego dnia samotna 8-letnia dziewczynka z Australii wybiera przypadkowe nazwisko z nowojorskiej książki telefonicznej ina adres nieznajomego wysyła list z tabliczką czekolady. Dziewczynka nazywa się Mary Winkle. Jej życie nie zapowiada sięzbyt ciekawie - w domu bieda, matka pije, a ojciec jest nieco porąbany. Mary bardzo potrzebuje przyjaciela. Nieznajomy wNowym Jorku to Max Horowitz - samotny, grubawy 45-latek, który bierze życie na przeczekanie. Niczego się już niespodziewa, a już najmniej listu z czekoladą od 8-letniej Australijki. Max odpisuje Mary i tak rodzi się chyba najdziwniejsza inajpiękniejsza przyjaźń na świecie. Ta przyjaźń trwa ponad 20 lat, w czasie których Mary zmienia się w kobietę, zakochujesię i marzy, podczas, gdy Max trochę się starzeje, znajduje bratnią duszę, a przede wszystkim radość życia. Przez wszystkiete lata Mary i Max jeszcze się nie spotkali. Ciekawe co będzie, gdy wreszcie staną twarzą w twarz.
Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na 59. MFF w Berlinie słodko-gorzka opowieść o przyjaźni,która sprawia, że marzenia stają się realne.
Film laureata Oscara Adama Elliota ("Harvie Krumpet").

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski lektor (Dolby Digital 5.1), angielski (Dolby Digital 5.1)
Napisy: polskie
Format obrazu: 16:9

Czas: 90 minut
Rok produkcji: 2009