Panie z Cranford - 2xDVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Best Film
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Usually within 24 hours.
  • 64.90 zł
Panie z Cranford" to doskonała adaptacja powieści Elizabeth Gaskell (autorki bestselleru "Północ - Południe") tworzącej w tym samym romantycznym klimacie. 
Mary Smith trafia do domu swoich ciotek - dwóch starych panien o skrajnie różnych charakterach: rozważnej, ale despotycznej Deborah i romantycznej Matty.

dd2

Tytuł oryginalny: Cranford
Wydanie: 2 DVD
Reżyseria: Curtis Simon
Obsada: Simon Woods, Imelda Stauton, Julia Sawalha, Michael Gambon, Judi Dench

Opis: "Panie z Cranford" to doskonała adaptacja powieści Elizabeth Gaskell (autorki bestselleru "Północ - Południe") tworzącej w tym samym romantycznym klimacie. Mary Smith trafia do domu swoich ciotek - dwóch starych panien o skrajnie różnych charakterach: rozważnej, ale despotycznej Deborah i romantycznej Matty. W tym samym czasie w Anglii zaczyna się rewolucja przemysłowa - i idąca za tym rewolucja społeczna. A pieniądze stają się ważniejsze niż podziały klasowe czy tradycja... Początkiem zmian w Cranford okazuje się przybycie do miasteczka młodego i przystojnego lekarza - Franka Harrisona.... I to nie tylko z powodu rewolucyjnych metod medycznych przez niego stosowanych, ale ze względu na wrażenie, jakie robi na wielu miejscowych kobietach.
Wzruszająca, a jednocześnie dowcipna historia jednego roku z życia mieszkańców niewielkiego miasteczka, pełnego codziennych absurdów, wielkich tragedii, romansów i strachu przed nowym i nieznanym.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: angielski (Dolby Digital 2.0), polski (Dolby Digital 2.0)
Napisy: polskie
Format obrazu: 16:9
Czas: 275 minut

Rok produkcji: 2010