Podróże Guliwera - DVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Imperial CinePix
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 29.90 zł
Uwspółcześniona ekranizacja słynnej powieści Jonathana Swifta, zrealizowana w cyfrowej technice 3D. Lemuel Gulliver, autor przewodników turystycznych, wyrusza w podróż służbową na Bermudy, a trafia do krainy Liliputów, zamieszkałej przez miniaturowych mieszkańców, którym pomaga w wojnie z wojowniczymi sąsiadami. W rolach głównych: Jack Black ("Jaja w tropikach", "King Kong"), Emily Blunt ("Diabeł ubiera się u Prady"), Amanda Peet ("Syriana", "Tożsamość"), Billy Connolly ("Garfield 2") i Catherine Tate ("Catherine Tate Show"). Reżyseria: Rob Letterman ("Potwory kontra obcy", "Rybki z ferajny").

 ddb

Tytuł oryginalny: Gullivers Travels
Wydanie: 1 DVD
Reżyseria: Rob Letterman
Obsada: Jack Black, Emily Blunt, Amanda Peet, Billy Connolly, Catherine Tate

w wersji polskiej głosów użyczyli m.in.:
Zbigniew Zamachowski, Andrzej Nejman, Monika Pikuła, Agata Buzek, Leszek Lichota, Stanisław Biczysko, Karina Szafrańska, Wojciech Medyński, Michał Konarski, Zbigniew Kozłowski, Rafał Fudalej, Tomasz Błasiak, Jacek Czyż


Opis: DUŻY NIE ZAWSZE MOŻE WIĘCEJ

"Podróże Guliwera" to nie tylko komedia rodzinna, ale i współczesne spojrzenie na klasyczną powieść Jonathana Swifta.

Kiedy poznajemy Lemuela Guliwera jest małym, nic nie znaczącym człowiekiem w wielkim świecie. Mieszka na Manhattanie i pracuje w poczytnym piśmie, ale jako roznosiciel poczty. Marzy o czymś więcej, ale nie spełnia pragnień, bo boi się porażki. Chciałby pisać powieści podróżnicze, ale brakuje mu odwagi i wiary w siebie, by zacząć działać. Nie potrafi pokonać lęku, ale kiedy trafia do Krainy Liliputów czuje się jak król.

Guliwer trafia do krainy Liliputów kiedy wyrusza w podróż służbową. Przekonuje Darcy, do której czuje miętę, żeby powierzyła mu napisanie artykułu o Trójkącie Bermudzkim. Dostaje zlecenie i ląduje w Krainie Liliputów. Jedną z pierwszych osób, którą poznaje jest generał Edward. Przewodzący armią Liliputów dowódca obezwładnia, wraz z żołnierzami, nowego przybysza w obawie, że grozi im niebezpieczeństwo. Kiedy Liliputy zaprzyjaźnią się z Guliwerem, Edward przechodzi na ciemną stronę mocy. Uważa, że wszystko powinno się odbywać wedle określonego porządku, a przybycie Guliwera burzy ład.
Edward ma na swoim koncie sukcesy wojskowe, a Horacy to szaraczek, który ma wielkie marzenia. Kiedy trafia z Guliwerem do więzienia, paradoksalnie szczęście zaczyna się do niego uśmiechać. Gdy Guliwer staje się bohaterem, Horacy zyskuje w oczach Liliputów i zwraca na siebie uwagę księżniczki, która jest zaręczona z Edwardem. Guliwer uświadamia sobie, że warto być sobą, gdy obserwuje Horacego.
Księżniczka Mary spędza większość dni w oczekiwaniu na porwanie przez mieszkańców krainy Belfuscu. Zdarza się to dość często i księżniczka ma tego serdecznie dość. Na dodatek Edward potwornie ją nudzi... Zainteresowanie Horacego budzi jej ciekawość...
Ojciec księżniczki, król Teodor, to surowy, ale sprawiedliwy władca. Podobnie jak generał Edward, jest początkowo wrogo nastawiony do Guliwera. Czuje się zagrożony i boi się tajemniczego obcego. Szybko jednak zdaje sobie sprawę z tego, że warto sprzymierzyć z Guliwerem i tak właśnie robi.
Królowa Izabela to tradycyjna władczyni, ale po pojawieniu się Guliwera przechodzi metamorfozę. Dzięki Guliwerowi w małżeństwie Teodora i Izabeli znów pojawia się iskra.
Największą niespodzianką jest... robot. Buduje go Edward pragnący pozbyć się Guliwera. Tworzy maszynę na podstawie artykułu, który znajduje we wraku łodzi, na której przypłynął Guliwer. Edward steruje robotem siedząc w jego... głowie. Mechaniczna bestia spuszcza Guliwerowi niezły łomot.
(IMPERIAL CINEPIX)
Dodatki: sceny niewykorzystane, gagi i wpadki aktorskie, reportaże, zwiastun kinowy
Format i język dźwięku: niemiecki (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1), angielski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1)
Napisy: angielskie, niemieckie, polskie, tureckie
Format obrazu: 16:9

Rok produkcji: 2010