Przyczajony tygrys, ukryty smok - DVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Imperial CinePix
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 29.90 zł

"Przyczajony tygrys, ukryty smok" zdobył Oscara w kategorii: muzyka, zdjęcia, scenografia i najlepszy film obcojęzyczny. Fabuła typowa dla kina azjatyckiego, jednak twórcom nie można zarzucić braku fantazji. Zaskakująca muzyka i choreografia (Yuen Wo Ping - Matrix) przenoszą widza do XIX-wiecznych Chin. Staje się on ówczesnym wojownikiem dla którego najważniejsze są: przyjaźń, zaufanie, prawość i dochowanie obietnicy.

Legendarny Li Mu Bai poddający się medytacjom, które nie potrafią ukoić żalu z powodu nie pomszczonej śmierci swojego mistrza decyduje się zrzucić zasłużony tytuł wojownika. Symbolem rozpoczęcia nowego życia jest rozstanie się z mieczem: Li prosi swą przyjaciółkę Yu by zawiozła jego broń zwaną Zielonym Przeznaczeniem do Pekinu i oddała w prezencie panu Te. W trakcie pobytu w Pekinie Yu Shu Lien zaprzyjaźnia się z Jen, której matka pragnie wydać ją za bogatego mieszczanina. Początkiem zaskakującej akcji staje się kradzież miecza, a głównym podejrzanym młoda, zagubiona Jen.

Film warty obejrzenia, gdyż wywołuje u widza dreszczyk emocji, jak również chwilę wzruszenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nieważne czy to jest miłośnik wschodnich sztuk walki, szybkiej akcji, czy też wielkiej miłości. 

Nośnik: DVD 
Wydanie: 1 płytowe 
Reżyseria: Ang Lee
Obsada: Chow Yun Fat, Michelle Yeoh Zhang Ziyi, Chang Chen, Lung Sihung, Cheng Pei Pei
Rok produkcji/dystrybucji: 2000
Dystrybutor: Imperial CinePix 
Kategoria: przygodowy  
Czas: 115 min. 
Format obrazu: 2.35:1 
Region: 2 
Dźwięk: 
Dolby Digital 5.1: angielski, mandaryński 
Napisy: 
polskie, angielskie, czeskie, węgierskie, tureckie, chińskie, hebrajskie, bułgarskie, greckie, arabskie, portugalskie 
Dodatki: 
bezpośredni dostęp do scen, zwiastuny kinowe, reportaże, komentarz reżysera i producenta, galeria fotosów, filmografie aktorów i reżysera