The Hurt Locker - W pułapce wojny

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Kino Świat
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Available
  • 39.89 zł
Nagrodzony sześcioma Oscarami 2010  dramat wojenny Kathryn Bigelow 

dd 

Tytuł oryginalny: The Hurt Locker
Wydanie: 1 DVD
Reżyseria: Kathryn Bigelow
Obsada: Guy Pearce, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Ralph Fiennes, Jeremy Benner

Opis: The HURT LOCKER. W pułapce wojny jest jednym z najbardziej utytułowanych filmów ostatniego sezonu. Film został nominowany do Złotych Globów 2010 w trzech kategoriach: najlepszy dramat, najlepsza reżyseria i najlepszy scenariusz. Jest także szeroko wymieniany jako kandydat do nominacji oscarowych i już później samych Oscarów.
Obraz Kathryn Bigelow był nominowany do Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie ponadto zdobył pięć innych wyróżnień. Film zdobył wiele nagród i nominacji wśród stowarzyszeń krytyków filmowych na całym świecie.
Akcja filmu Kathryn Bigelow, autorki takich obrazów jak "Na fali", "Dziwne dni" czy "Przekleństwo wyspy", dzieje się w Iraku i opowiada o dokonaniach elitarnej jednostki saperów.
James (Jeremy Renner)obejmuje dowództwo nad oddziałem wykwalifikowanych specjalistów w czasie trwania poważnego konfliktu. Zaskakuje swoich podwładnych decyzjami, które sprawiają, że wydaje się, że śmierć jest mu obojętna. W czasie gdy żołnierze próbują okiełznać swojego nieprzewidywalnego dowódcę, irackie miasto, w okolicach którego stacjonują, pogrąża się w chaosie.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen, zwiastun filmu, wywiady, materiał z planu
Format i język dźwięku: polski lektor (Dolby Digital 4.0), angielski (Dolby Digital 4.0)
Napisy: polskie
Format obrazu: 16:9

Czas: 127 minut
Rok produkcji: 2008