U - z serii mały gutek - DVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Gutek film
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 39.90 zł
Akcja "U" rozgrywa się w wielkim zamku nad morzem, gdzie w smutku i towarzystwie dwóch złośliwych szczurów żyje księżniczka Mona. Widoku jej łez i przygnębienia znieść nie może dziewczynka o imieniu U, wyróżniająca się tym, że jej głowę zdobi róg jednorożca. U zaprzyjaźnia się z Moną i staje...

ddb

Tytuł oryginalny: U

Wydanie: 1 DVD

Reżyseria: Serge Elissalde, Gregoire Solotareff

Opis: Akcja "U" rozgrywa się w wielkim zamku nad morzem, gdzie w smutku i towarzystwie dwóch złośliwych szczurów żyje księżniczka Mona. Widoku jej łez i przygnębienia znieść nie może dziewczynka o imieniu U, wyróżniająca się tym, że jej głowę zdobi róg jednorożca. U zaprzyjaźnia się z Moną i staje się jej największą powiernicą. Mijają lata. Księżniczka z dziecka przemienia się w smukłą i bezczelną nastolatkę. Wtedy w zamku pojawia się beztroska banda muzykantów-włóczykijów. Rozbudzą oni uśpione serce Mony i zagrożą przyjaźni z dzieciństwa.
Inteligentny, pełen fantazji i poezji film Grégoire'a Solotareffa (jednego z największych francuskich mistrzów literatury dziecięcej) i Serge'a Elissalde'a opowiada widzom, także dorosłym, o przejściu z dzieciństwa w wiek dojrzewania i o narodzinach pierwszgo uczucia. Z delikatnością i odpowiednią dozą powagi, mówi w prosty i zrozumiały sposób o problemach dorastania.
"U" prezentowane było Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Toronto, Rzymie, czy Berlinie.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski dubbing (Dolby Digital 5.1), francuski (Dolby Digital 5.1)
Napisy:
Format obrazu: 16:9
Czas: 75 minut

Rok produkcji: 2006