Zaplątani (Disney) [DVD]

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Filmostrada
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 29.00 zł
Zaplątani to nowa wariacja Disneya na temat jednej z najpopularniejszych baśni wszech czasów!
Najbardziej poszukiwany (a jednocześnie najbardziej czarujący) bandyta w całym królestwie, Flynn Rajtar, szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie - ku swemu zdumieniu - spotyka Roszpunkę, bystrą nastolatkę obdarzoną niezwykłą mocą w postaci długich na dwadzieścia metrów, magicznych złotych włosów! Niebawem ten zaskakujący duet wyruszy w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i komiczne perypetie...

ddb

Tytuł oryginalny: Tangled
Wydanie: 1 DVD


Reżyseria: Byron Howard, Nathan Greno
Obsada:w wersji polskiej głosu użyczyli m.in.:
Julia Kamińska, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Mirosław Zbrojewicz, Miłogost Reczek, Katarzyna Popowska

Opis: Zaplątani to nowa wariacja Disneya na temat jednej z najpopularniejszych baśni wszech czasów! Najbardziej poszukiwany (a jednocześnie najbardziej czarujący) bandyta w całym królestwie, Flynn Rajtar, szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie - ku swemu zdumieniu - spotyka Roszpunkę, bystrą nastolatkę obdarzoną niezwykłą mocą w postaci długich na dwadzieścia metrów, magicznych złotych włosów! Niebawem ten zaskakujący duet wyruszy w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i komiczne perypetie...
Obejrzyj tę zwariowaną, magiczną opowieść w jakości Blu-ray High-Definition i wraz z całą rodziną zaplącz się w seans pełen ekscytujących przygód, śmiechu i zabawy!

KTO JEST KIM W BAŚNIOWYM ŚWIECIE

Roszpunka - żyje w odosobnionej wieży. Ma dość swej monotonnej egzystencji, chce zaznać świata i przygody. Zawierając pakt z Flynnem, doprowadzi do odkrycia wielu sekretów, związanych z nią samą i z jej niezmiernie długimi włosami.

Flynn - młody człowiek niezwykle pewny siebie. Jest swoim największym fanem, nieustannie zachwyca się własnym urokiem, dowcipem i świetnym wyglądem. To złodziejaszek, który myśli o ostatnim wielkim skoku, który pozwoli mu prowadzić luksusowe życie, o jakim od dawna marzył. Wydaje się być już bliski realizacji wytęsknionego celu, gdy spotyka Roszpunkę, dziwną dziewczynę o niezmiernie długich włosach. Sojusz, jaki z nią zawiera, doprowadzi do serii największych przygód w jego i tak już barwnym życiu.

Matka Gertruda - jest jedyną matką, jaką Roszpunka zna, ponieważ dziewczyna została porwana jako niemowlę. Gertruda chce wykorzystać magiczne włosy Roszpunki, aby wiecznie przedłużać swoją młodość.

Maksimus - gwardyjski koń, który za punkt honoru postawił sobie schwytanie słynnego przestępcy Flynna. Jest zdeterminowany; chociaż inni zrezygnowali z pościgu, on nie ustaje w heroicznych wysiłkach, by dopiąć swego. Przypomina w tym nieubłaganego "twardego glinę" z filmów akcji, takich jak chociażby "Ścigany". Gdy na swej drodze spotyka Roszpunkę, jego serce zaczyna jednak stopniowo mięknąć. Z bezlitosnego "konia gończego" przekształca się w najlepszego przyjaciela dziewczyny.

Pascal - kameleon, wierny towarzysz Roszpunki. Może i jest mały, ale odgrywa wielką rolę w życiu dziewczyny. Powiernik, trener i cheerleader. To on stoi za decyzją długowłosej o opuszczeniu wieży. Odegra także kluczową rolę w wyjaśnieniu związanych z dziewczyną sekretów.

Bracia Karczybykowie - mają jeden cel: dopaść Flynna, zemścić się na nim i odzyskać skradziony przez niego łup. Te przyjemniaczki nie są zbyt wymowne. Ulubionym sposobem porozumiewania się poszukiwanych w całym królestwie brutali jest cios mocarną pięścią.

Hook Hand - złoczyńca, który ma hak zamiast ręki, ale jego marzeniem życia jest zostać... intensywnie koncertującym pianistą.

Zbir o wielkim nosie - nie należy do największych przystojniaczków, przesiadujących w miejscowym pubie, wręcz przeciwnie. Jest jednak najbardziej romantyczny z całej szajki i marzy, by jakaś kobieta doceniła w końcu jego serce ze złota i piękne wnętrze, ukryte pod raczej odstręczającą cielesną powłoką.

Kapitan gwardii - równie zdeterminowany jak jego koń Maksimus w ściganiu przestępców, ale daleko mniej skuteczny.

Vladimir - zbir wyglądający na najtwardszego z twardych, w głębi serca mocno miękki - jego pasją jest kolekcjonowanie figurek porcelanowych jednorożców.

Shorty - kolejny rzezimieszek z pubu, który uwielbia mieć zawsze ostatnie słowo... Z tym, że to co mówi, nie zawsze ma sens.

Killer, Tor, Attila - pozostali członkowie bandy, równie groźni, co zabawni.
(CD PROJEKT)


Dodatki: pomysły twórców na inny początek filmu, odliczanie 50 pełnometrażowych filmów animowanych Disneya, polski teledysk, węgierski teledysk
Format i język dźwięku: węgierski (Dolby Digital 5.1), bułgarski (Dolby Digital 5.1), angielski (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1)
Napisy: angielskie, bułgarskie, polskie, węgierskie
Format obrazu: 16:9

Czas: 96 minut
Rok produkcji: 2010