Zezowate szczęście - DVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Best Film
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 17.90 zł

Jan Piszczyk, człowiek bez osobowości, który za wszelką cenę chce być kimś, bezskutecznie próbuje dostosować się do aktualnej sytuacji. Burze historii, wrodzony pech i godny pożałowania oportunizm miotają nim jednak bezlitośnie i wpędzają w coraz to większe kłopoty.

dd2 FILM POLSKI

Tytuł oryginalny: Zezowate szczęście
Wydanie: 1 DVD
Reżyseria: Andrzej Munk
Obsada: Wojciech Siemion, Barbara Połomska, Roman Polański, Wojciech Pokora, Leonard Pietraszak, Kazimierz Opaliński, Bogumił Kobiela, Roman Kłosowski, Maria Kaniewska, Tadeusz Janczar, Wiesław Gołas, Edward Dziewoński, Mariusz Dmochowski, Henryk Bąk, Maria Ciesielska, Helena Dąbrowska, Aleksander Dzwonkowski, Barbara Kwiatkowska

Opis: Jan Piszczyk, człowiek bez osobowości, który za wszelką cenę chce być kimś, bezskutecznie próbuje dostosować się do aktualnej sytuacji. Burze historii, wrodzony pech i godny pożałowania oportunizm miotają nim jednak bezlitośnie i wpędzają w coraz to większe kłopoty. Już od czasów harcerstwa Piszczyk, mimo podejmowanych wysiłków, nie może się odnaleźć w żadnej grupie i w żadnych warunkach. Jego nadgorliwość wydaje się podejrzana, jego patriotyzm i przekonania polityczne - co najmniej wątpliwe. Jednego dnia wzięty za Żyda, następnego zostaje pobity przez policję jako uczestnik antysemickiej demonstracji. We wrześniu 1939 roku, przebrany na podchorążego, trafia do oflagu, a tam z kolei zostaje uznany za szpiega. W czasie wojny zarabia wielkie pieniądze na pokątnych interesach, ale zostaje złapany. Po wyzwoleniu wciela się w rolę służalczego biurokraty, jednak wywrotowe zdanie na tablicy ogłoszeń kończy jego błyskotliwą karierę... Wielka kreacja Bogumiła Kobieli w znakomitym filmie Andrzeja Munka!

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski (Dolby Digital 2.0), polski (Dolby Digital 5.1)
Napisy: brak
Format obrazu: 16:9

Czas: 107 minut
Rok produkcji: 1960