ZIARNKA PIASKU - Blu-ray

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Imperial CinePix
  • Weight: 0.1 kg
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 59.90 zł

Tytuł oryginalny: The Sand Pebbles 

Wydanie: Bluray

 Nominowany do 8 Oscarów, w tym, dla najlepszego filmu, ten "fascynujący" (New York Times), pełen akcji dramat w reżyserii nagrodzonego Oscarami Roberta Wise'a (Dźwięki muzyki), przyniósł Steve'owi McQueen jedyną w jego karierze nominację do Nagrody Akademii. W pozostałych rolach występują Richard Attenborough i Candice Bergen.

Historia osadzona na początku lat dwudziestych w Chinach opowiada losy mechanika Jake'a Holmana (McQueen). Mężczyzna zaciąga się do służby na amerykańskiej kanonierce "San Pablo", jednym z wielu okrętów patrolujących rzekę Jangcy. Nie mogąc zaakceptować reguł, jakie obowiązują na okręcie, Jake popada w liczne konflikty z załogą. Tymczasem poznaje prowadzącego misję doktora Jamesona (Larry Gates) i jego asystentkę, młodą i piękną Shirley Eckert (Bergen).

Film łączący w sobie dramat, romans i liczne sceny akcji po raz kolejny dowodzi, że Robert Wise jest jednym z najbardziej utalentowanych reżyserów filmowych. 
 

Kategoria: wojenny
Czas trwania: 182 min.
Obsada: Simon Oakland, Richard Attenborough, Candice Bergen, Ford Rainey, Marayat Andriane, Larry Gates, Joe Turkel, Steve McQueen, Mako, Charles P. Robinson, Gavin MacLeod, Richard Crenna
Reżyseria: Robert Wise
Scenariusz: Robert Anderson
Muzyka: Jerry Goldsmith
Dodatki:
COMMENTARY BY ROBERT WISE, CANDICE BERGEN, MAKO & RICHARD CRENNA
SAND PEBBLES TRIVIA TRACK
ROAD SHOW SCENES
MAKING OF: SAND PEBBLES
3 "SIDE BARS" SEGMENTS
HD TRAILERS
Rok produkcji: 1966
Data premiery: 7.10.2008
Dźwięk: DTS- HD 5.1, DOLBY DIGITAL 5.1
Wersja językowa: polska - lektor (DD5.1), angielska, hiszpańska, włoska
Napisy: polskie, angielskie, włoskie, hiszpańskie, czeskie, portugalskie, rumuńskie, chorwackie, hebrajskie, węgierskie, islandzkie, tureckie, greckie
Format obrazu: 2.35:1 Aspect Ratio Letterbox Version 16:9 (1080p High Definition)