Życie ptaków - Box 3xDVD

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Best Film
  • Weight: 0.3 kg
  • Availability: Realization time - 3 to 5 days.
  • 64.90 zł 49.90 zł

Podróżując do wszystkich zakątków planety, najbardziej znany i szanowany prezenter historii naturalnej, David Attenborough, odkrywa fascynujące życie naszych barwnych, pierzastych przyjaciół.

dd2

Tytuł oryginalny: Life of birds
Wydanie: 3 DVD
Obsada: David Attenborough

Opis: Podróżując do wszystkich zakątków planety, najbardziej znany i szanowany prezenter historii naturalnej, David Attenborough, odkrywa fascynujące życie naszych barwnych, pierzastych przyjaciół.
Po trzech latach od rozpoczęcia projektu "Życie ptaków", realizowanego na całym świecie i podróżach do 42 krajów, od Arktyki po Antarktydę, gdzie David Attenborough obserwował 300 różnych gatunków, badacz odkrywa przed nami prywatne życie tych sprytnych i fascynujących panów przestworzy.
"Nietrudno zrozumieć, dlaczego tak wielu z nas ma słabość do ptaków. Są pełne życia, zachwycające i wszechobecne. Mają charaktery, z którymi łatwo się nam utożsamić - bywają zuchwałe i nieśmiałe, łagodne i brutalne, wierne i zdradzieckie".
Pomijając ich doskonałe umiejętności w zakresie akrobatyki lotniczej, ptaki znalazły też kilka dziwacznych sposobów zdobywania pożywienia i partnerów. Im więcej się o nich dowiadujemy, tym ciekawsze się nam wydają. Dzięki niezwykłym umiejętnościom najlepszych operatorów, specjalizujących się w filmowaniu dzikiej przyrody i testowaniu granic technologii filmowej, możemy oglądać nowe zachowania ptaków z oszałamiającą dokładnością.
Kamery na podczerwień rejestrują tłuszczaki, ukryte głęboko w jaskiniach, w których panują egipskie ciemności. Film w trybie ultra-slow-motion odkrywa złożoność ptasiego lotu, a kamery ultrafioletowe pokazują świat z lotu ptaka.
Ptaki to, być może, najbardziej powszechne i najlepiej przystosowane do życia stworzenia na ziemi - na świecie żyje ich ponad 9000 gatunków. Im lepiej je poznajemy, tym bardziej fascynujące się nam wydają.
Ten serial pokazuje niezwykłe szczegóły ich życia i odkrywa tajemnicę ich fenomenalnego sukcesu.
Seria zawiera 10 odcinków:
1. Latać, czy nie latać
2. Mistrzostwo w lataniu
3. Nienasycony apetyt
4. Mięsożercy
5. Zawodowi rybacy
6. Sygnały i śpiewy
7. Szukanie partnerów
8. Wymagania jajka
9. Problemy rodzicielskie
10. Granice wytrzymałości

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski lektor (Dolby Digital 2.0), angielski (Dolby Digital 2.0)
Napisy: polskie
Format obrazu: 16:9

Czas: 500 minut
Rok produkcji: 2008