BEE GEES - In Our Own Time -Blu-ray

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Mystic Production
  • Dostępność: termin realizacji 3-5 dni
  • 99,90 zł
Dokument ukazuje całkiem nowe spojrzenie na historię Bee Gees oferując nowe wywiady z Barry i Robin Gibb, a także Mauricem Gibb krótko przed jego tragiczną śmiercią w 2003 roku. 116 minutowy, bogato ilustrujący osiągnięcia Bee Gees dokument muzyczny, przeplatany relacjami z koncertów, telewizji, klipami muzycznymi, filmami wideo, oraz rzadkimi filmikami z początków kariery zespołu.

 

Tytuł oryginalny: One Night Only
Wydanie: 1 Blu-ray
Kategoria: Koncerty, teledyski, Pop
Obsada: The Bee Gees

Opis:  Dokument ukazuje całkiem nowe spojrzenie na historię Bee Gees oferując nowe wywiady z Barry i Robin Gibb, a także Mauricem Gibb krótko przed jego tragiczną śmiercią w 2003 roku. 116 minutowy, bogato ilustrujący osiągnięcia Bee Gees dokument muzyczny, przeplatany relacjami z koncertów, telewizji, klipami muzycznymi, filmami wideo, oraz rzadkimi filmikami z początków kariery zespołu.

Bee Gees - brytyjska grupa softrockowa złożona z trzech braci Robina, Barry'ego i Maurice'a Gibbów (czwarty z muzykalnych braci Andy wybrał karierę solową). Grupa powstała w roku 1958 i została rozwiązana 21 stycznia 2003 po śmierci Maurice'a Gibba. Zanim bracia Gibb zostali poznani pod nazwą Bee Gees występowali jako Brothers Gibb, Blue Cats oraz The Rattlesnakes i mieszkali w Brisbane w Australii.

Muzyka grupy oparta na wielogłosowych harmoniach ze śpiewem nieco nienaturalnymi falsetami, z raczej delikatnym akompaniamentem instrumentalnym adresowana była dla mniej wymagającego rockowego odbiorcy, ale mimo to potrafiła zdobyć uznanie publiczności - z pomocą producenta Roberta Stigwooda, który pomógł zespołowi wznieść się na wyżyny.
Choć grupa potrafiła zapewnić sobie popularność przez całe lata sześćdziesiąte i pierwszą połowę lat siedemdziesiątych XX wieku, zaliczana była do grup mniej znanych. Apogeum popularności grupy, graniczącej z histerią, była druga połowa lat siedemdziesiątych wraz ze wzrostem popularności stylu disco, którego najwybitniejszym przedstawicielem stała się grupa Bee Gees.
Szczególnej sławy przysporzył grupie udział w nagraniu muzyki do filmu Gorączka sobotniej nocy - Saturday Night Fever. Tak gigantyczny sukces doprowadził zespół w poczet członków Rock and Roll Hall of Fame w 1997 Dokument kończy się nutą nadziei: Barry i Robin śpiewając na nowo swoje klasyczne piosenki przed kamerami telewizyjnymi, zostawiają otwarte drzwi na kolejne rozdziały w historii Bee Gees.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: angielski (DTS)
Format obrazu: 4:3
Czas: 113 minut
Rok produkcji: 2010