Jan Paweł II - Wadowice - DVD

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TVP
  • Waga: 0.1 kg
  • Dostępność: Zazwyczaj 24 godz.
  • 19,90 zł
Płyta jest spotkaniem Jana Pawła II z Wadowicami - Jego rodzinnym miastem, jest także filmową ilustracją dzieciństwa, młodości i kapłaństwa papieża Polaka. Jan Paweł II - obywatel świata, wielki autorytet moralny, współczesny myśliciel i filozof - na zawsze pozostał obywatelem Wadowic.
Tytuł oryginalny: Złota Kolekcja - Jan Paweł II
Wydanie: 1 DVD

Opis: Płyta jest spotkaniem Jana Pawła II z Wadowicami - Jego rodzinnym miastem, jest także filmową ilustracją dzieciństwa, młodości i kapłaństwa papieża Polaka.
Jan Paweł II - obywatel świata, wielki autorytet moralny, współczesny myśliciel i filozof - na zawsze pozostał obywatelem Wadowic.
Do końca swojego ziemskiego pielgrzymowania pamiętał o wadowickim kościele i tamtejszej chrzcielnicy, "przy której wszystko się zaczęło", wspominał wadowickich przyjaciół, kremówki i górskie szlaki.
Prezentowany materiał zawiera fragmenty papieskich pielgrzymek do Polski, począwszy od odwiedzin Wadowic w 1979 roku, poprzez wizytę w 1991 roku, aż po niezapomniane spotkanie na wadowickim rynku 16 czerwca 1999 roku.
Na szczególną uwagę zasługują nie emitowane dotąd zdjęcia z wizyty Jana Pawła II w Wadowicach podczas pielgrzymki w 1979 roku oraz film dokumentalny "Wujek", będący zapisem wspomnień przyjaciół Ojca Świętego.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski (mono)
Napisy: brak
Format obrazu: 4:3

Czas: 188 minut
Rok produkcji: 2005