Noce i dnie (serial TV ) - 4xDVD

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TVP
  • Waga: 0.4 kg
  • Dostępność: termin realizacji 3-5 dni
  • 44,90 zł
Telewizyjna adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej. W formie kroniki ukazuje dzieje kilku pokoleń rodziny szlacheckiej na tle doniosłych wydarzeń historycznych z przełomu XIX i XX wieku.
Tytuł oryginalny: Noce i dnie
Wydanie: 4 DVD
Reżyseria: Jerzy Antczak
Obsada: Magdalena Zawadzka, Emir Buczacki, Jadwiga Barańska, Kazimierz Mazur, Jerzy Kamas, Ilona Kuśmierska, Kazimierz Opaliński, Barbara Rachwalska, Jerzy Bińczycki, Barbara Ludwiżanka, Andrzej Szczepkowski, Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn, Mieczysław Voit, Elżbieta Starostecka, Karol Strasburger, Bogusław Sochnacki, Janina Traczykówna, Jan Englert, Władysław Hańcza, Beata Tyszkiewicz, Stanisława Celińska, Olgierd Łukaszewicz, Marek Walczewski, Zdzisław Mrożewski

Opis: Telewizyjna adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej. W formie kroniki ukazuje dzieje kilku pokoleń rodziny szlacheckiej na tle doniosłych wydarzeń historycznych z przełomu XIX i XX wieku. Bogumił Niechcic, były powstaniec i ziemianin, żeni się z Barbarą Ostrzeńską, podobnie jak on pochodzącą z niegdyś zamożnego rodu szlacheckiego. Życie Barbary przygniata uraz pierwszej nieszczęśliwej miłości, niezaspokojone aspiracje i potrzeby duchowe, poczucie obcości w świecie znojnej pracy – tak odległe od ideałów romantyczno-powstańczych, w których została wychowana. Bogumił, człowiek prostolinijny i prawego charakteru, pracuje jako administrator cudzych majątków. Oboje wrastają w nowe środowisko i szukają w nim swojego miejsca. Często wracają wspomnieniami do powstania styczniowego, którego klęska tak bardzo zmieniła warunki ich bytowania. Powrót do miasta to ciągłe marzenie Barbary. Bogumił tylko w pracy znajduje ucieczkę od domowych kłopotów. Ich związek, nie wolny od nieporozumień i poczucia własnego niespełnienia, mimo wszystko trwa, i życie płynie dalej. Dopiero śmierć Bogumiła oznacza dla Barbary radykalne zmiany, a wybuch I wojny światowej – strach o niewiadomy los własny i najbliższych.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen, informacje o twórcach i aktorach
Format i język dźwięku: polski (mono)
Napisy: brak
Format obrazu: 4:3

Czas: 638 minut
Rok produkcji: 1975