Oczami pokolenia 78 - Pontyfikat Jana Pawła II

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TIM
  • Dostępność: Chwilowo brak - zapytaj o dostępność
  • 27,00 zł 14,90 zł
To filmowa opowieść o ludziach młodego pokolenia, którzy urodzili się kiedy Karol Wojtyła był już Papieżem, dojrzewali wraz z jego pontyfikatem, a ich nie zawsze łatwe losy skrzyżowały się z naukami i pielgrzymkami Jana Pawła II. Bohaterami są zarówno osoby powszechnie znane jak i ci zupełnie nieznani.

ddd2

Tytuł oryginalny: Oczami pokolenia '78 - Pontyfikat Jana Pawła II
Wydanie: 1 DVD
Reżyseria: Jowita Gondek
Obsada: Kacper Anuszewski, Paweł Gałka, Krzysztof Kowalczuk, Marek Markiewicz, Marta Szalonikow, Anita Jancia-Prokopowicz,

Opis: To filmowa opowieść o ludziach młodego pokolenia, którzy urodzili się kiedy Karol Wojtyła był już Papieżem, dojrzewali wraz z jego pontyfikatem, a ich nie zawsze łatwe losy skrzyżowały się z naukami i pielgrzymkami Jana Pawła II. Bohaterami są zarówno osoby powszechnie znane jak i ci zupełnie nieznani. Ludzie o różnych narodowościach , poglądach i kulturach, przedstawiciele odmiennych wyznań. Różni ich światopogląd, zawód i zainteresowania, łączy - data urodzin, a postać Ojca Świętego jest inspiracją i głównym punktem odniesienia w dyskusji. Nie zawsze zgadzają się z tym, co dzieje się wokół nich, nie zawsze podoba im się to, co niosą ludzie pod znakiem krzyża, łączy ich jednak szacunek do mądrości jaką pozostawił w swych encyklikach uduchowiony filozof XX i XXI wieku. Jest to film o nas samych, o pokoleniu, dla którego Jan Paweł II nigdy nie pozostanie obojętnym.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski (Dolby Digital 2.0)
Napisy: polskie
Format obrazu: 16:9
Czas: 100 minut
Rok produkcji: 2007