Terra - Blu-ray

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Hagi
  • Waga: 0.1 kg
  • Dostępność: termin realizacji 3-5 dni
  • 39,90 zł
Wspaniała historia - nie tylko dla młodych widzów opowiadająca o niezwykłej przyjaźni, która uczy bohaterów filmu tolerancji i szacunku dla różnorodności i odmienności.

   

Tytuł oryginalny: Terra
Wydanie: 1 Blu-ray
Reżyseria: Aristomenis Tsirbas
Obsada: Postacie animowane

Opis: Wspaniała historia - nie tylko dla młodych widzów opowiadająca o niezwykłej przyjaźni, która uczy bohaterów filmu tolerancji i szacunku dla różnorodności i odmienności.
Film w niebanalny sposób zwraca też uwagę na problemy związane z ekologią i poszanowaniem zasobów naszej planety. Mala zamieszkuje piękną planetę Terra - miejsce gdzie czci się pokój i tolerancję. Niestety spokój mieszkańców zostaje zakłócony przez Ziemian, którzy szukają nowego miejsca do osiedlenia, po tym jak na ich planecie wyczerpały się wszystkie surowce. Wraz z rozpoczęciem inwazji na Terrę porwany zostaje ojciec Mali - Roven. Dziewczynka ma nadzieję go uratować, dlatego ukrywa ziemskiego lotnika Jima, którego samolot rozbił się podczas ataku. Mala opiekuje się Jimem i pomaga mu w powrocie do zdrowia. Tak rodzi się prawdziwa przyjaźń, a Mala i Jim obmyślają plan w jaki sposób uratować zarówno ludzką rasę jak i planetę Terra...
Film otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Ottawie, zdobywał też nagrody na festiwalach w Heartland i Giffoni. W wersji oryginalnej postaciom z "Terry" głosów użyczyli m.in. Denis Quaid, Evan Rachel Wood, Luke Wilson, Amanda Peet.
Muzykę do "Terry" napisał Polak - Abel Korzeniowski - młody twórca, który kilka lat temu przeniósł się z rodzinnego Krakowa do Los Angeles i sukcesywnie buduje swoją markę za Oceanem. W Polsce znany jest przede wszystkim z obrazów Jerzego Stuhra (za muzykę do filmu "Duże zwierzę" otrzymał Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni) oraz nowej ścieżki dźwiękowej do filmu "Metropolis" Fritza Langa.

Dodatki: bezpośredni dostęp do scen
Format i język dźwięku: polski dubbing (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS-HD 5.1)
Napisy: brak
Format obrazu: 1080p 16:9

Czas: 96 minut
Rok produkcji: 2007